Історія бібліотеки

 Портфоліо 

Баштанівської сільської бібліотеки

Баштанівська сільська бібліотека заснована в 1954 році. Перша  запис у інвентарній книзі датована 1.01.1955 року. Спочатку сільська бібліотека була розташована в приміщені сільського клубу та функціонувала там до 1985 рокую Бібліотека була переведена у нове приміщення, спеціально побудоване для бібліотеки, за адресом: вул. С.Лазо ,35-б, де знаходиться по цей час. Завідуючою бібліотеки є Буза Олена Вікторівна, яка працює на цій посаді 24 роки.
Бібліотечний фонд Баштанівської сільської бібліотеки складає 7548 екземплярів. 
Обслуговує бібліотека 375 читачів, в тому числі дітей та юнацтво.
Сільська бібліотека є єдиним інформаційним центром села, до якого входить абонемент. 
Довідково-бібліографічний фонд бібліотеки складається з: 
                                   --каталог для 5-9 класів;


  --алфавітний каталог;
                                   --систематичний каталог;
                                   --систематична картотека статей;
                                   --краєзнавча картотека.
                                  
                                   --систематичний каталог;                                   --систематична картотека статей;                                   --краєзнавча картотека.                                    Напрямки функціонування бібліотеки 
--підвищення інформаційної, освітньої, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції;
--забезпечення реалізації таких принципів  функціонування бібліотеки, як пріоритет читацьких інтересів,  глибоке їх вивчення та задоволення відповідно до можливостей бібліотеки;
--систематична робота за збереженням, зміцнення та розширення книжкового фонду, основу якого складала б українська книга; розширення книжкового фонду засобами проведення доброчинних акцій: «Подаруй  бібліотеці книгу» , « Підтримуй сільську бібліотеку».
  Комплектування фонду ведеться з різних джерел:
--централізоване  комплектування;
--даровані;
--передплата на періодичні видання.










          Інноваційні форми роботи 
--проведення ряд заходів краєзнавчого та народознавчого характеру: спільна робота зі школою  та сільським клубом.
--виховання  шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу.

        У бібліотеці функціонує музейна кімната «Українська світлиця 
I
 половини ХХ ст.» , яка  популяризує українську культуру , сприяє відродженню кращих традицій на прикладі масових заходів по народознавству та краєзнавству.
        Основними формами краєзнавчої та народознавчої роботи у бібліотеці  є книжкові виставки та тематичні полички: «Мій рідний край. Моя земля», «стежками рідної країни», Невмирущий оберіг- вишитий рушник», «Українська іграшка-лялька-мотанка».

 Пошук краєзнавчої інформації та формування краєзнавчого фонду здійснюється за такими напрямками:
         --народознавчий
         --історичний;
         --екологічний;
         --літературне  краєзнавство.
 При створені банку краєзнавчої інформації керуюсь такими принципами: матеріали повинні бути цікавими та доступними; мати зв’язок із життям, проблемами села, району.
    Матеріали складаю по папкам: « Історія с. Баштанівка», «Баштанівка сьогодні», , «Голод у нашому селі», «Учасники Великої Вітчизняної війни», «Рушнички ви мої рушнички».
   Інформація по краєзнавству систематизована   краєзнавчої картотеці статей:
                    --Старовинні криниці та джерела;
                    --Пам’ятники с. Баштанівка;
                    Учасники війни в Афганістані. 

  На основі зібраних матеріалів у бібліотеці оформлений стенд «Історія мого села», де представлена історична довідка про виникнення села, село в роки Великої Вітчизняної війни, голод 1946-1947 років, мапа села та 
--підвищення інформаційної, освітньої, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції;--забезпечення реалізації таких принципів  функціонування бібліотеки, як пріоритет читацьких інтересів,  глибоке їх вивчення та задоволення відповідно до можливостей бібліотеки;--систематична робота за збереженням, зміцнення та розширення книжкового фонду, основу якого складала б українська книга; розширення книжкового фонду засобами проведення доброчинних акцій: «Подаруй  бібліотеці книгу» , « Підтримуй сільську бібліотеку».  Комплектування фонду ведеться з різних джерел:--централізоване  комплектування;--даровані;--передплата на періодичні видання.
                            
                    


        

Комментариев нет:

Отправить комментарий